Loader

1+1=199 TL İndirim Kodu: Love 1+1=199 TL İndirim Kodu: Love

gloTM SIKÇA SORULAN SORULAR

gloTM Hyper+, British American Tobacco’nun bugüne kadarki en gelişmiş tütün ısıtma teknolojisine sahip cihazıdır. Bu cihaz ile tütün ısıtma ürünleri kategorisine yepyeni bir boyut getirmiştir.

  • Gelişmiş ısıtma teknolojisi sayesinde baştan sona doyurucu ve dengeli bir içim deneyimi sunar.
  • gloTM Hyper+ kullanıcısına 2 kullanım seçeneği ile farklı tercihler için farklı deneyimleri seçme imkanı sunar: Standart ve Boost modları.
  • gloTM Hyper+ tasarlanırken tüketici beğenisi ön planda tutulmuştur. Yenilikçi ve ergonomik tasarımı, yumuşak dokusu, oval kenarları ve hafifliğiyle kullanıcısının memnuniyeti için tasarlanmıştır.
  • Bir tam şarjla 20 içime kadar* kullanım imkanı sağlar.
  • gloTM Hyper+ sigaraya kıyasla %90-95 daha az toksik madde* açığa çıkarır.
  • Ara vermeden 3 kez üst üste kullanım imkanı sunar.
*Tamamen şarj edilmiş cihaz için bilgi verilmiştir ve kullanım alışkanlığına bağlı olarak sayı değişebilir.
*Bu ürün risksiz değildir ve bağımlılık yapan bir madde olan nikotin içerir. Bilimsel olarak standart bir referans sigaradan (yaklaşık 9mg katran) çıkan duman ile gloTM emisyonlarının Dünya Sağlık Örgütü’nün sigara dumanında azaltılmasını önerdiği 9 zararlı bileşenin ortalaması açısından karşılaştırılmasıdır.

gloTM Hyper+ cihazında indüksiyonlu ısıtma teknolojisi kullanılır.

Bu gelişmiş ısıtma teknolojisi sayesinde cihazın içindeki metal ısıtma haznesi nuoTM sticks’i sarar ve boost modunda 270°C’ye kadar ısıtır. Bu sayede nuoTM sticks kısa sürede ısınır ve yoğun bir tütün tadı sağlar.

gloTM Hyper+ tüketicisine farklı içim deneyimi sunan iki ısıtma moduna sahiptir: Standart Mod ve Boost Modu.

Cihazı kullanmaya başlarken mod seçiminin yapılması gerekir. İçim sırasında mod değişikliği yapılamaz.

Standart modda, cihaz tütünü 250°C’ye kadar ısıtır, 20 saniye içerisinde kullanıma hazır olur ve yaklaşık 4 dakikalık bir içim süresi vardır.

Boost modda ise cihaz tütünü daha yüksek sıcaklıkta 270°C’ye kadar ısıtır ve böylece daha yoğun bir içim sunar, 15 saniye sonra kullanıma hazır olur ve yaklaşık 3 dakikalık bir içim süresi vardır.

Cihaz nuoTM sticks'in içine yerleştirildiği bir ısıtma haznesine sahiptir. Çalıştırıldığında ısıtma haznesi aktif olur ve tütün çubuğunu boost modunda 270°C’ye kadar ısıtır. Kullanıcı nuoTM sticks'in dışarıda kalan kısmından nefes çektiğinde ısıtılan tütünün buharını içine çeker.

gloTM Hyper+ tütünü yakmadan ısıtır, bu nedenle sigara dumanı değil, tütün buharı açığa çıkar. Sigarada tütün yaklaşık olarak 900°C'de yanar. gloTM sigaraya kıyasla potansiyel olarak %90-95 daha az toksik madde* açığa çıkarır.

*Bu ürün risksiz değildir ve bağımlılık yapan bir madde olan nikotin içerir. Bilimsel olarak standart bir referans sigaradan (yaklaşık 9mg katran) çıkan duman ile gloTM emisyonlarının Dünya Sağlık Örgütü’nün sigara dumanında azaltılmasını önerdiği 9 zararlı bileşenin ortalaması açısından karşılaştırılmasıdır.

Uluslararası çevresel durum standartlarına uygun bir biçimde ve hava giriş çıkışı kontrol edilen kapalı bir ortamda, nuoTM sticks'in buharının ortama yaydığı kimyasal maddelerin sayısı ölçülmüştür. Bu bilgiler, aynı koşullarda ve aynı standartlara göre Lucky Strike - standart 7mg sigarasının yaydığı kimyasal sayısı ile karşılaştırılmıştır ve bu kimyasalların sayısının gloTM ürünü kullanımında genellikle azaldığı görülmüştür.

Sigarayla kıyaslandığında, tütün buharı yakılarak değil de ısıtılarak elde edildiği için, toksik maddelerin salınımı önemli bir oranda düşer. Bu karşılaştırma Dünya Sağlık Örgütünün belirlediği ve azaltılmasını önerdiği 9 farklı zararlı bileşeninin parametre olarak kullanıldığı, standart sigara dumanı ve tütün ısıtma işlemi sonucu oluşan buharın karşılaştırılması sonucunda yapılmıştır. Bu tütün buharının insan sağlığı üzerinde diğer tütün ürünlerinden daha az zararlı olduğu anlamına gelmez.

Hyper+ cihazı 3.5 saate kadar tamamen şarj olur ve bir tam şarjla gün boyu 20 içime kadar* kullanım imkanı sunar.

*Tamamen şarj edilmiş cihaz için bilgi verilmiştir ve kullanım alışkanlığına bağlı olarak sayı değişebilir.

gloTM Hyper+, ürün güvenliği konusundaki tüm kontrolleri tamamlanmış ve onaylanmış bir üründür. Aşağıda yer alan güvenlik önlemlerine sahiptir:

  • Isıtma haznesinin sıcaklığını ölçen sensörler mevcuttur ve çok ısınma durumunda cihaz kendiliğinden kapanır.
  • Cihazın sahip olduğu enerjiyi ölçen mekanizması da enerji akışı normal değilse cihazı otomatik olarak kapatır.

gloTM Hyper+ cihazının yüzey sıcaklığı 37-47°C arasında değişir. Bu değişim ürünün kullanım şekline bağlıdır. Örneğin, gloTM Hyper+ için maksimum sıcaklık olan 47°C eğer kullanıcı ürünü beklemeden üst üste 3 defa kullanırsa ulaşılabilir. Bu durumun sebebi de ürünün doğal soğuma süresini beklemeden üst üste kullanımı ve iç ısısının batarya ve yüzeyi etkilemesidir. Cihazın ulaştığı sıcaklık değerleri endüstri güvenlik yönergelerinin belirttiği sınırlar içerisindedir ve cep telefonu gibi diğer elde kullanılan cihazlara benzerlik gösterir.

Eğer cihaz açıkken rahatsız edici bir şekilde sıcak olduğunu hissediyorsanız lütfen daha fazla kullanmayın ve gerekli tavsiyeleri almak üzere müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.