Loader

1+1=199 TL İndirim Kodu: Love 1+1=199 TL İndirim Kodu: Love

Yeni Başlayanlar İçin gloTM Rehberi

Tütün ısıtıcılar, sağladıkları avantajlar nedeniyle tütün tüketen kişiler arasında giderek daha popüler hale gelmektedir. glo tütün ısıtma cihazları ise bünyelerinde barındırdıkları özellikler ile tütün keyfini artırır ve daha keyifli bir tütün deneyimi sunar. 


Teknolojisiyle Alanında Çığır Açan glo’nun Avantajları Nelerdir? 

British American Tobacco tarafından üretilen glo, bugüne kadar geliştirilmiş en ileri tütün ısıtma teknolojisi olan Hyper+’ı bünyesinde barındırır. Hyper+ teknolojisi, ısıtma haznesindeki sıcaklığın seçilen moda bağlı olarak 270 dereceye kadar yükselmesini sağlar. Haznede bulunan ve cihaza özel üretilen tütün dalı hızlıca ısındığı için kullanıcılar çok daha dengeli ve doyurucu içim deneyimi yaşar. glo cihazlarının sahip oldukları teknoloji, aynı zamanda elektronik sigara çeşitleri ile aralarındaki en büyük farkı oluşturur çünkü glo modellerinde gerçek tütün içeren dallar kullanırken e-sigarada aynı hissi uyandırmak için aromatik sıvılara yer verilir.

İndüksiyonlu ısıtma teknolojisi sayesinde ayrıca glo kullanımı esnasında sigara içmeye kıyasla çok daha az koku* açığa çıkar. Bu özelliğinin yanı sıra dumansız ve külsüz kullanımı mümkün kıldıklarından, cihazlar geleneksel ürünlere alternatif arayanlar için ideal seçenekler haline gelir. Duman ve kül sorunu ortadan kalktığı için çevredeki diğer bireylerin rahatsız olma ihtimali kayda değer oranda azalır. Üstelik cihazda kullanılan özel tütün dalları, evsel atıklar ile birlikte rahatlıkla depolanabilir. Dolayısıyla çevrenin korunmasını negatif yönde etkileyecek durumlara sebep olmazlar. Bütün bu avantajlı özelliklerinin yanı sıra glo, standart bir sigaraya göre %95 oranında daha az toksik madde içerir. Böylelikle potansiyel olarak daha az zararlı bir alternatif olarak değerlendirilir.**


Sıra Dışı Tasarım Özelliklerine Sahip glo Nasıl Kullanılır?

glo modelleri, sağladıkları avantajlar kadar tasarım özellikleri ve kullanımlarındaki kolaylıkla da dikkat çeker. Tütün ısıtma cihazları yalnızca 8,3 santimetrelik yüksekliğe, 4,6 santimetrelik ene, 2,2 santimetrelik derinliğe ve 111 gramlık ağırlığa sahiptir. Boyutları sayesinde el çantalarında ya da cepte rahatlıkla taşınabilirler. Ayrıca kavisli kenar tasarımının beraberinde getirdiği ergonomik kullanım özelliğinden dolayı elde tutmak da son derece kolaydır. Ürünün hijyen seviyesini yüksek tutmak ve darbelerden korumak için taşıma aksesuarlarından faydalanılabilir. glo, tüm bu özellikleri dışında şarj süresiyle de beklentilerin çok ötesinde performans sergiler. 90 dakikada tam şarj olan cihaz, 20 içime kadar kullanım imkânı sunar. Üstelik çoğu türdeşinden farklı olarak glo hyper+ modelleri ile üst üste 3 kez içim yapılabilir.

Üstün teknolojisi ve sıra dışı tasarım özellikleri ile göz dolduran glo’yu kullanmak için öncelikle üst tarafta bulunan kapak yana kaydırılmalıdır. Bu işlemin ardından bir nuosticks ürünü, açılan ısıtma haznesine yavaşça yerleştirilir. Cihazı kullanmaya başlamadan önce ön taraftaki düğme aracılığıyla 2 farklı çalışma modundan birini seçmek gerekir çünkü glo kullanımı esnasında modlar arasında geçiş yapılamaz. Düğmeye 3 saniye boyunca basılı tutulduğu takdirde, standart mod devreye girer. Tek seferde 4 dakikalık içime olanak sunan bu mod seçildiğinde, cihaz 20 saniye içerisinde kullanıma hazır hale gelir ve tütün 250°C’ye kadar ısıtılır. Daha yoğun içim deneyimi sunan boost modu içinse düğmeye 5 saniye basılı tutmak yeterlidir. 15 saniyelik bekleme süresi içerisinde tütün 270°C’ye kadar ısıtılır. Bu moddaki içim süresi, yaklaşık 3 dakikadır. 


glo Cihazlarının Temizliği ve Bakımı da En Az Kullanımı Kadar Kolay

Hyper+ teknolojisi sayesinde kullanıcılara daha doyurucu tütün içim deneyimi yaşatan glo cihazları, konu temizlik olduğunda da kullanıcı dostu yönleri ile ön plana çıkar. Temizliğin hangi aralıklar ile yapılacağı, kullanım sıklığına bağlıdır. Ancak tütün içerken maksimum hazzı elde etmek için her 5 kullanımdan sonra cihazın neminin alınması önerilir. Tüm ısıtma kanallarını kapsayan daha detaylı temizliği ise 20 kullanımda bir gerçekleştirebilirsiniz. Tabii temizlik ve bakım öncesinde önemli bir konuya, yani cihazın yeterince soğumuş olmasına, dikkat etmek gerekir. Eğer glo hyper+’ı yeni kullandıysanız, temizliğe başlamadan önce 5 dakika soğumasını beklemelisiniz. Ayrıca ısıtma kanallarının zarar görmemesi açısından cihaz içerisindeki kalıntıları sallayarak çıkartmaya çalışmak yerine kutu içeriğinde yer alan fırça kullanılmalıdır.

Tüm bu detaylara dikkat ettikten sonra temizlik sürecine, cihazın üst ve alt kısımlarında bulunan iki kapağı açarak başlayabilirsiniz. Böylece kapakların alt kısımlarında biriken nemi, bir bez yardımıyla temizlemek mümkün hale gelir. Bir sonraki aşamada, temizleme fırçasını ısıtma kanalına her iki yönde de sokup döndürerek cihazı kalıntılardan arındırabilirsiniz. İç temizliğin tamamlanmasının ardından ise fırçayı su ile yıkayıp gelecek bakım süreci için kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Yalnız yerine kaldırmadan önce fırçanın tamamen kuruduğundan emin olunmalıdır. Çünkü yeterince kurutulmadan kullanıldığında, cihazın iç aksamana zarar verebilir.


Her Tarza Uygun Tasarım ve Aksesuar Seçenekleri

glo, yalnızca pratik kullanım özellikleri ve çığır açan tütün ısıtma teknolojisi ile ön plana çıkmaz. Aynı zamanda kullanıcılara, her tarza uygun tasarım ve aksesuar seçimine yönelme özgürlüğü tanır. Bu sayede de glo hyper+’a başlamak isteyenler, kendi stillerine en çok uyan modeller ve aksesuarlar arasından seçimlerini yapabilme fırsatı yakalar. Örneğin enerjilerini dışarı yansıtmak isteyenler, sınırlı sayıda üretilen glo hyper+ Midnight Indigo ve Coral Bliss gibi çarpıcı tasarıma sahip modellere yönelebilir. Sadelikten hoşlanan kullanıcılar ise siyah, mavi, beyaz ve altın renkli cihazlar arasından seçimlerini yapabilir.

Tarzınıza en çok uyan glo modelini seçtikten sonra daha tatmin edici kullanıcı deneyimi yaşamak için fonksiyonel özelliklere sahip aksesuarlara göz atabilirsiniz. Kullanım kolaylığı sağlamak için üretilen aksesuarların başında gelen kılıflar, çantalarında ya da ceplerinde taşırken cihazlarının çizilmesinden çekinenler için idealdir. Üstelik tasarım özellikleri bakımından tüm glo hyper+ modelleri ile uyumludur. Özgün tasarımı sevenler için standart modellere ek olarak boyun askılı ve şeffaf glo kılıf çeşitleri de bulunur. Tozlanmaya ve darbelere karşı ekstra koruma sağlamak amacıyla ayrıca glo folio case modelleri arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz. Folyo kılıflar, tasarımlarındaki farklılık sayesinde USB girişi ve ısıtma kanalı da dâhil olmak üzere cihazı tamamen kaplar.


Damak Tadına Önem Verenler İçin Farklı nuosticks Çeşitleri

glo hyper+ cihazlarında kullanılan nuosticks çeşitleri, ince tasarımları ile şık duruş sergiler. Hatta klasik tasarım özelliklerine sahip paket içerisinde kullanıma sunulduklarından çantada, cepte ya da elde rahatlıkla taşınabilirler fakat asıl özgün niteliklerini, aroma çeşitliliği sayesinde kazanırlar. Kullanıcıların kendi damak tatlarına uygun içim deneyimi yaşayabilmeleri için yaban mersini, limon, kırmızı meyveler gibi farklı aromalara sahip 7 nuosticks çeşidi kullanıma sunulur. Dalların içerisinde gerçek tütün bulunur; bu nedenle nikotin içeriği, elektronik sigaralardan farklı olarak her nuosticks çeşidinde mevcuttur.

glo hyper+ tütün ısıtma cihazlarına ve damak tadınıza uygun nuosticks çeşitlerine sahip olmak için iki farklı yöntemi kullanabilirsiniz. Dilerseniz size en yakın satış noktasına gidebilir ya da web sitesi üzerinden alışveriş yapmayı tercih edebilirsiniz.


** Bu ürün zararsız değildir ve bağımlılık yapan bir madde olan nikotin içerir. Bilimsel olarak standart bir sigaradan çıkan duman (yaklaşık olarak 9 mg katran) ile glo™ emisyonlarının Dünya Sağlık Örgütü’nün sigara dumanında bulunan ve azaltılmasını önerdiği 9 zararlı maddenin ortalaması açısından karşılaştırılmasıdır.