Loader

1+1=199 TL İndirim Kodu: Love 1+1=199 TL İndirim Kodu: Love

Isıtılmış Tütün Nedir?

Sigara içmeyi bırakmak veya ara vermek isteyen ancak nikotin tüketimini sürdürmeye devam etmek isteyen kişiler ısıtılmış tütün kullanımına yönelebilir. Isıtılmış tütünlerde geleneksel sigaralarda bulunan çok sayıda kimyasal ve toksik madde bulunmaz. glo kullanan kişiler %95 daha az toksik maddeye maruz kalır.*

Son dönemde birçok bilinçli kullanıcı tarafından tercih edilen bu ürün gelişmiş bir teknolojinin sonucudur. Titizlikle yürütülen çalışmaların neticesinde geliştirilen ısıtılmış tütün cihazları, geleneksel sigaradan kaynaklı olabilecek hastalıkların boyutunu potansiyel olarak en aza indirir. Kimyasala maruz kalma riskinin potansiyel olarak en aza indirmesi ısıtılmış tütün ürünlerinin her geçen gün daha da fazla kişi tarafından tercih edilmesini sağlar. 

Tütün ısıtma cihazları, duman çıkarmadan ve tütünü yakmadan yalnızca ısıtacak şekilde üretilmişlerdir. İlk üretildikleri tarihten itibaren dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaya başlana bu ürünler hem kullanım kolaylığı hem de sağlık riskinin potansiyel olarak azaltılmasına yönelik etkileri ile ilgi odağıdır. 


Isıtılmış Tütün Nedir?

Geleneksel sigaralar yakıldıklarında ortaya birçok kimyasal madde çıkarır. Benzen, karbon monoksit ve arsenik gibi birçok madde ortaya çıkaran bu sigaralar insan sağlığı açısından çok ciddi riskler taşır. Isıtılmış tütünler ise bu riskleri en aza indiren bir teknolojiye yani tütün ısıtma teknolojisine sahiptir. Isıtılmış tütün cihazı kullanılarak tütün tüketimini daha keyifli ve geleneksel sigaraya kıyasla potansiyel olarak daha az zararlı bir deneyim haline getirebilirsiniz. Gelişmiş bir tütün ısıtma teknolojisine sahip olan tütün ısıtma cihazları yardımı ile toksik maddelerden %95 daha az etkilenmenizin* yanı sıra farklı aromalara sahip nuosticks çeşitlerini kullanarak keyfinize keyif katabilirsiniz.  


Isıtılmış Tütünün Sigaradan Farkı Nedir?

Isıtılmış tütünün sigara ile arasında oldukça önemli farklılıklar bulunur. Sigara yakıldığında duman ve koku yayarken ısıtılmış ürün dumansızdır ve kötü bir koku yaymaz. Isıtılmış tütünler sigaranın ortaya çıkardığı duman ve kokudan arındırılmış bir kullanım olanağı sunar. Bunun yanında, sigara içerisinde bulunan tüm toksik maddeler, ısıtılmış tütünlerde en aza indirilir ; böylelikle ısıtılmış tütün kullanan kişiler toksik maddelere önemli oranda daha az maruz kalır.* Sigaranın yakılması ile birlikte içerisindeki tüm kimyasalların reaksiyona geçmesi kişilerin ciddi anlamda sağlık sorunları yaşamasına neden olabilir. Isıtılmış tütünde ise kimyasalların birbiri ile daha az reaksiyonda olması sağlanır. Bu nedenle, tütün tüketmek ancak potansiyel olarak zararları minimuma indirmek isteyen kişiler için uygun bir üründür. 


Isıtılmış Tütün Teknolojisi Nedir?

Isıtılmış tütün teknolojisi, potansiyel olarak daha az zararlı sigara arayışı içerisinde olan kişiler tarafından tercih edilir. Tütün şirketleri her ne kadar daha az zararlı bir sigara üretebilme arayışı içerisine girseler de bu girişimlerinde başarılı oldukları söylenemez. Böyle durumlarda da sigara kullanıcıları riskleri en aza indirmenin yollarını aramaya başlar. Bu teknoloji sayesinde geleneksel sigaranın zararları potansiyel olarak en aza indirilerek tütün kullanabilmek mümkün hale gelir.*


Isıtılmış Tütün Cihazları Nasıl Çalışır?

Isıtılmış tütün cihazları basit bir kullanım prensibine sahiptir. Minimal boyutlarda olan bu cihazları dilediğiniz yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Cihaz standart ve boost olmak üzere iki farklı ısıtma modunda çalışır. Kullanımı için şu aşamaları takip edebilirsiniz:

  • Cihazın üzerinde bulunan kapak kısmını yana kaydırarak açın. 
  • Özel olarak üretilen nuosticks ürününüzü bölmeye yerleştirin. 
  • Standart mod için 3 saniye boyunca düğmeye basın. 
  • Süresi dolduktan sonra cihaz titremeye başladığında düğmeyi bırakın 
  • Standart modunu aktif hale getirdiğinizde düğmede bulunan ışık yanmaya başlar. 
  • Kullanıma tam olarak hazır hale gelmesi 20 saniye sürer. Bu süreçte cihaz üzerindeki tüm ışıklar yanar. 
  • Daha yoğun ve hızlı bir mod olan boost modunu kullanmak istiyorsanız, düğmeye 5 saniye boyunca basılı tutun.
  • Cihaz titremeye başladığında elini çekin. 15 saniye içinde glo kullanıma hazır! Artık ısıtılmış tütününüzün keyfini sürebilirsiniz.
  • Cihazınız tamamen soğuduğunda nuosticks bölmesini özel fırçası ile temizleyin ve fırçayı su ile yıkayın. Fırçayı tekrar kullanmanız gerektiğinde kuruduğundan emin olmalısınız.


Isıtılmış Tütün Sigara İçmekten Daha Güvenli midir?

Isıtılmış tütün tüketmek birçok bakımdan sigaradan daha güvenlidir. Çünkü sstandart bir sigaranın içerisinde yanmaya maruz kalan tütün birçok kimyasalın tepkimeye girerek ciddi anlamda riskler ortaya çıkarmasına neden olur ancak ısıtılan tütünde bu riskler %95 oranında azaltılır. * Sigarayı bıraktırma konusunda etkileri henüz kanıtlanmamış olsa da risklerinin en aza indirilmesinde bu teknoloji oldukça etkilidir. Sigaradan kaynaklı olan birçok hastalığın riskini azaltmasının yanında fiziksel etkileri de bulunur. Sigara hem koku hem de duman yaydığı için çevrenizdeki kişilerden olumsuz tepkiler alabilirsiniz; ısıtılmış tütün teknolojisi sayesinde ise çevrenizdeki kişileri rahatsız etmeden keyif yapabilirsiniz. 


glo Isıtılmış Tütünde Ne Var?

Koku, kül ve duman olmadan kullanılan glo** ısıtılmış tütün tek bir tuş ile kolay bir kullanım sunar. Standart bir sigarada bulunan ve ortalama 9 mg katrana denk gelen duman glo’da bulunmaz, Dünya Sağlık Örgütü’nün azaltılmasını önerdiği 9 zararlı maddeyi %95 oranında daha az barındırır.**Bu ürün zararsız değildir ve bağımlılık yapan bir madde olan nikotin içerir. Bilimsel olarak standart bir sigaradan çıkan duman (yaklaşık olarak 9 mg katran) ile glo™ emisyonlarının Dünya Sağlık Örgütü’nün sigara dumanında bulunan ve azaltılmasını önerdiği 9 zararlı maddenin ortalaması açısından karşılaştırılmasıdır.

** Tütünü yakmadan ısıtır. Bu ürün zararsız değildir ve bağımlılık yapan bir madde olan nikotin içerir.