Loader

1+1=199 TL İndirim Kodu: Love 1+1=199 TL İndirim Kodu: Love

gloTM vs Sigara

Bu soru sıklıkla soruluyor: gloTM mu yoksa sigara mı daha zararlı? AKonuyla ilgili sorularınızın cevabı ve merak ettikleriniz tüm detaylarıyla sizinle...

gloTM cihazının en önemli özelliklerini sizler için bir araya getirdik. Okuduktan sonra siz kendi çıkarımınızı yapabilir ve bu soruyu kendiniz için yanıtlayabilirsiniz.

  • Öncelikle, gloTM'da kullanılan ısıtılmış tütün, sigara dumanına kıyasla %90-95 daha az toksik madde içerir. Bu karşılaştırma için, standart bir 3R4F sigara (yaklaşık 9 mg zifir) ve bir gloTM cihazında ısıtılmış tütünden buhar alınmıştır. Çalışma, Dünya Sağlık Örgütü'nün kullanımını azaltmayı önerdiği 9 zararlı madde türü üzerinde yapılmıştır. Bu, gloTM cihazının diğer tütün ürünlerinden daha az zararlı olduğu anlamına gelmez.
  • İkinci olarak, gloTM cihazını kullanırken yanma meydana gelmez ve kül oluşmaz, çünkü cihaz tütünü yakmadan ısıtır. Bu, sigaraların aksine gloTM’nun açık alev kaynağı olamayacağı ve başkaları için tehlike oluşturamayacağı anlamına da gelir.
  • Üçüncüsü, gloTM cihazında sigara içimlerinde olduğu gibi, duman değil, buhar açığa çıkar. Bu giysilerinize ve saçınıza daha az koku sineceği anlamına gelir*.

Yukarıdaki maddelerin hiçbirinin, gloTM ürününün tütün ürünlerinden daha az zararlı olduğu anlamına gelmediğine dikkat edilmelidir. Bununla birlikte, yenilikçi gloTM tütün ısıtma teknolojisini kullanmanın sigaraya göre avantajları olduğunu görebilirsiniz. Her iki ürün de nikotin içerir.

Tabii ki, sigara ve gloTM arasında yapacağınız seçim tamamen size bağlı. Umarız bu yazı ‘’gloTM mu yoksa sigara mı?’’ sorusu karşısında bir seçim yapma konusunda size yardımcı olur.


*Yakmadan ısıtılmış tütün, sigara ile kıyaslanmıştır. Bu glo™ cihazının diğer tütün ürünlerinden daha az zararlı olduğu anlamına gelmez.