Loader

1+1=199 TL İndirim Kodu: Love 1+1=199 TL İndirim Kodu: Love

GLO™ Tütün Isıtma Teknolojisi ve E-sigara Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tütün ısıtma teknolojileri ve e-sigaralar, geleneksel sigaralara nazaran yanmanın olmadığı, külsüz ve daha az koku çıkaran alternatiflerdir. İlk bakışta çok benzer görünseler de aralarında önemli farklar bulunur.

E-sigara ve tütün ısıtma teknolojisini eş anlamlı olarak kullanmak çok da doğru sayılmaz. Birbirlerinden tam anlamıyla nasıl ayrıştıklarını burada öğrenebilirsiniz.

Bir e-sigara nasıl çalışır?

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki bir e-sigara duman çıkarmaz, buhar üretir. E-sigarada şu bileşenler önemlidir:

  • Gövde
  • Pil paketi
  • Buharlaştırıcılı tank veya kapak
  • Isıtma elemanı
  • Ağızlık

E-sigara, şarj edilebilir pil ile çalıştırılır. Bu, buharlaştırıcıdaki sıvıyı ısıtır ve daha sonra ağızlıktan solunan buharı (aerosol) oluşturur. Bazı modellerde ağızlık, atomizerin içine yerleştirilmiştir ve kapak ile birlikte değiştirilir.

Bir e-sigaranın e-likiti tütün içermez ancak farklı aromalar içerebilir ve bu nedenle tütün aromasına benzer. Bir e-likitin mutlaka nikotin içermesi de gerekmez çünkü bazı kişiler nikotinsiz buhar deneyimi de talep etmektedirler.

E-sigara ve tütün ısıtma teknolojisi arasındaki temel farklar

1) E-likitler ve tütün dalları

İlk fark, nuo™ Stick adlı özel tütün dallarının ısıtılarak kullanılmasıdır. Sıvının ısıtılarak buharlaştığı e-sigaradan farklıdır.

2: Tütün içerme

nuo™ Stick, ısıtılabilir gerçek tütünden yapılmıştır. E-sigara ise tütün içermemektedir. E-sıvılar sadece tütüne benzer tatta olabilir. glo™ tütün ısıtma teknolojisi ise otantik bir tütün aroması ile size gerçek tütün deneyimini sunar.

3: Nikotin içerme

Elektronik sigara e-likitleri nikotin içerebilir veya içermeyebilir. Nikotin içerenler sadece nikotin içermedikleri gibi farklı nikotin ağırlığında e-likitler de mevcuttur. nuo™ Stick tütün dalları ise her zaman nikotin içerir.

Artık e-sigara ve tütün ısıtıcıları arasındaki farkları bildiğinize göre, size birkaç benzerlikten de bahsetmek isteriz.

E-sigara ve tütün ısıtma teknolojisi arasındaki benzerlikler

1) Nikotin içeriği

Her iki kategoride de nikotinli içeriğe ulaşabilirsiniz.

2) Yanma işleminin olmaması

Her iki kategori de yanma olmadan çalışıp, ısıtma yöntemi kullanılır.

3) Farklı aromalar

Hem e-sigaralar hem de nuo™ Stick’ler farklı aromalarda mevcuttur.

4) Potansiyel olarak daha az zararlı olma*

Her iki kategori de normal sigaraya kıyasla potansiyel olarak daha az zararlıdır*


* Geleneksel sigarayla karşılaştırılmıştır. Bu nitelikler, bu ürünün diğer tütün ürünlerinden daha az zararlı olduğu anlamına gelmez.