Loader

1+1=199 TL İndirim Kodu: Love 1+1=199 TL İndirim Kodu: Love

GloTM Cihazlarının Güvenlik Özellikleri

glo*, British American Tobacco’nun en gelişmiş tütün ısıtma cihazıdır. Sigara içimini daha doyurucu ve zahmetsiz hale getiren glo Hyper+, farklı kullanım modlarına sahiptir.

Standart ve Boost modları ile kişisel tercihinize göre içim yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz. Son derece ergonomik bir tasarıma sahip olan bu cihazlar, tam olarak şarj edildiklerinde günde 20 içime kadar kullanılabilir. Kullanımı kolay olan glo**, yenilikçi ve minimal tasarımı sayesinde kolayca her yere taşınabilir. 

glo tütün ısıtıcıları, güvenlik açısından da kullanıcı beklentisine tam olarak yanıt verir. Kullanıcı gereksinimlerine uygun olarak tasarlanan glo cihazının kullanım modunu kendi tercihlerinize göre ayarlayabilirsiniz.


Cihazda Ne Güvenlik Özellikleri Bulunuyor?

Basit bir çalışma prensibi olan cihazların içerisine yerleştirilen Nuo Stick tütün dalları, glo’nun indüksiyonlu metal bir hazne içerisinde ısıtılır. Cihaz, tütün dallarını Standart modda 250oC, Boost modunda ise 270 oC’ye kadar ısıtabilir. Özenle tasarlanan bu cihazlarda, kullanıcı güvenliğine büyük önem verilir.

Tüm glo cihazlarının güvenliği kontrollerden geçirilerek test edilir. glo’nun ısıtma haznesi, sıcaklık kontrolü için güvenlik sensörlerine sahiptir. Cihaz, güvenli sıcaklık dereceleri aşıldığı anda kendi kendine kapanır. Cihazın içerisinde enerji miktarının ölçülebilmesi için de özel bir mekanizma bulunur. Bu mekanizma tarafından ölçülen enerji akışı normal değil ise cihaz kendiliğinden kapanır.


Cihaz Çok Fazla Isındığında Ne Yapılmalı?

glo cihazlarının yüzey sıcaklığı kullanım moduna bağlı olarak 37 ile 47 derece arasındadır. Cihaz sıcaklığı, kullanma sıklığına göre değişir. Aralıksız üç kere çekim yapıldığı takdirde cihaz 47 dereceye ulaşabilir. Sıcaklığın bu şekilde yükselmesinin nedeni ise cihazın doğal bir şekilde soğuması beklenmeden kullanıma devam etmektir. 3 kere veya daha fazla aralıksız kullanılan cihazın içerisinde bulunan batarya ve yüzey negatif yönde etkilenerek hasar alabilir. glo’nun en yüksek sıcaklık değeri olan 47 derece, endüstriyel güvenlik yönergelerinde belirlenen sınırlar içerisindedir. Bu sınırlar içerisinde, normal derecede ısınma bir güvenlik riski teşkil etmez.

Ancak, herhangi bir arıza gereği cihaz sıcaklığı rahatsız edici bir dereceye ulaşırsa, cihazı kullanmayı bırakmanız gereklidir. Doğal bir soğuma süresinden sonra tekrar kullanımını deneyebilirsiniz. Aynı sorun devam ediyorsa, müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.


Cihazın Maksimum Yüzey Sıcaklığı Nedir?

Maksimum yüzey sıcaklığı, cihazların kullanımda risk oluşturmadan ulaşabileceği en yüksek sıcaklık derecesidir. glo cihazlarının güvenlik önlemlerinin alınabilmesi için sıcaklık değerleri üzerinde titiz bir çalışma yapılmıştır. glo’nun ortalama yüzey sıcaklık değeri 37-47 derece arasındadır. Bu sıcaklıkların arasındaki değerler normal kabul edilir ve kullanıcı açısından herhangi bir risk barındırmaz. 

glo’nun yüzey sıcaklığının 47 dereceye ulaşması, arka arkaya 3 kere kullanılmasıyla mümkündür. Bunun dışındaki normal şartlarda eğer cihaz 47 derece ve üzeri sıcaklığa ulaşıyorsa, cihazı kullanmayı hemen bırakmalı ve müşteri hizmetleri ile iletişime geçmelisiniz. 


Cihaz Islandığında Ne Yapılmalı?

glo’yu mümkün olduğunca nemden ve ıslaklıktan uzak tutmanız gerekir. Eğer cihaz ıslanırsa, mutlaka yumuşak bir mendil yardımı ile ısınma haznesinin iç kısmını kurulayın. Islanan cihazı kurutmadan kullanmak, zamanla çeşitli riskler ortaya çıkarabilir.

glo’nun düzenli olarak temizlenmesi, kullanım ömrünün uzun olması açısından önem taşır. En fazla 5 kullanım sonrasında cihazı mutlaka özel aparatını kullanarak temizleyiniz. Isıtma kanalını temizlemek için kullanacağınız özel fırçanın kullanım öncesinde kuru olmasına özen göstermelisiniz. Fırçayı kullandıktan sonra su altında tutarak temizleyebilirsiniz.


Kullanıcı Hataları

glo cihazları, tasarım aşamasında her türlü güvenlik önlemi alınarak üretilir. Ancak, cihazların kullanımında karşılaşılan sorunların bir kısmı kullanıcı hatalarından kaynaklıdır. Cihazın kullanım yönergelerindeki önemli uyarıları dikkate almadığınız takdirde bazı arızalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. 

Kullanıcı hatalarının en önemlilerinden biri, glo’yu Nuo Stick’lerden farklı tütün ürünleri ile birlikte kullanmaktır. Bu, cihazın ömrünün kısalmasına neden olabilir. Cihaz tütün dalını ısıtırken cihazı duraklatmaya çalışmak da yapılan hatalardan biridir. Isıtma duraklatılamadığı için tamamen kapanır, yeniden ısıtma işlemi için yeni bir tütün dalı kullanılması gerekir. Cihazın temizliğine yeteri kadar önem vermemek de glo’dan alabileceğiniz verimin düşmesine neden olabilir. * Bu tütün ürünü sağlığınıza zarar verebilir ve bağımlılık yapar.

** Bu ürün risksiz değildir ve bağımlılık yapan bir madde olan nikotin içerir.