Loader

1+1=199 TL İndirim Kodu: Love 1+1=199 TL İndirim Kodu: Love

Aksesuarın Daha Fazlası Olduğu Dönem Başladı!

Aksesuarın Daha Fazlası Olduğu Dönem Başladı!

İyi (Göründüğünüz) Yolculuklar 

Aksesuarın bir tamamlayıcı değil, ana gereklilik olduğu döneme hoş geldiniz. Moda, 2021’de işlevsel, güzel, neşeli ve orijinal tasarımları, son derece basit ve rahat görünümlü silüetler üstüne birer birer yerleştirerek bizleri, aksesuarsız bir gardırobun anlamsızlığına ikna etti. 


Aksesuar bir gereklilik midir? Bu sezon, sorunun cevabını tam olarak veremeseniz bile, kendilerini alttan almak konusunda hiçbir gaye göstermeyen, stilize çıkışlarıyla bir kombini baştan inşa eden çanta, ayakkabı, takı ve şapkalara sahip olmak isteyeceksiniz. Bu özgürlüğün tadını çıkarın. Molly Goddard ve Balenciaga’nın ultra yumuşak ve absürd terliklerinden, Rick Owens ve Paco Rabanne’ın botlarına, Simone Rocha ve Valentino’nun örme keselerine, Versace’nin çantaların tahtına oynayan telefon kılıflarına, Strada ve Anna Sui’nin maskelerine, Burberry’nin cesur şapka tasarımlarına ve Marine Serre’in plastik bariyerlerine minik bir selam verdikten sonra, araştırmamızın vitesini seyahate ve gezgin ruhumuzu tatmin edecek aksesuarlara çevirelim. 


Stilettoların ve sandaletlerin yerini rahat, geniş, kaba, anti-moda terliklerin aldığı 2021 yazı, moda devlerini Birkenstock, Ugg ve Crocs gibi markalarla iş birliğine soktu. Balenciaga’nın yeni yıldızı Demna Gvasalia, logolu terliklerine ince ve minik bir topuk ekleyerek absürdlük konusunda çekimser olmadığını kanıtladı. Şallar ve omuzların arası her daim çok iyi olmuştu ancak bu sezon, Prada ve Jil Sander, tek bir kumaş parçasına adeta bir burrito gibi sarınmamızı buyurdu. Rahattan ödün vermeyen bu şıklık, sokaklara taşındı bile. Pazar çantaları ve hasır çantalar, tevazuyu birkaç doz artırarak, el emeği ve sürdürülebilirlikten dem vurdu, onları sonbaharda da aramızda göreceksiniz. Anna Sui, dönüştürülmüş koton tişörtlerinden çantalar yapadursun, Valentino’dan Pierpaolo Piccioli, makrome ip ve deriyi tek bir tasarımda buluşturdu. 


Bir şapkanın sizi güneş dışında nelerden koruyabileceğini mi merak ediyorsunuz? Cesur ve maksimalist tonda karşımıza çıkan farklı şapka modelleri, en görkemli mevsimlerini yaşıyor. Burberry ve Marine Serre’in yüzü koruyan plastik bariyerli şapkalarına dikkat! Ellerini çantayla meşgul etmek istemeyenleriniz için kemer çantalar, sırt çantaları ve koşum takımları mevcut. Kenzo ve Boramy Viguier, bu akımın öncülerinden. Susuzluk her şeydir, moda ise hiçbir şey! Plastik karşıtı, tek kullanımlık değil ömürlük su şişeleri ve termoslar, Alyx ve Fendi podyumlarında arz-ı endam etti. Açık hava maceralarını bisiklet ve kaykay üstünde yazanlar da unutulmadı. 2021’in cesur koleksiyonlarında, bu yeni ulaşım araçları kıyafetlere eşlik etti. 


Versace, hiç kuşkusuz aksesuar konusunda en iddialı markalardan biri oldu bu sene. Markanın neon renklerde, teknolojik malzemelerle ürettiği askılı telefon kılıfları sonbaharda da aramızda olacak.